Yeni paket, yeni olanaklar – Stellar Paketi

Mar 4, 2021 Sponsored articles

Her geçen gün daha fazla kişi, dijital paraya yatırım yapmaya karar vermektedir. Peki konuyla ilgili çok fazla bilgisi olmayan kişiler dijital paralara yatırım macerasına nasıl başlayabilirler? İlk kez yatırım yapacak kişilere uygun, geleceği parlak dijital para birimi hangisidir?

Yatırım yapmaya nasıl başlamalı?

Dijital paralara yatırım, spekülatif bir işlemdir. Belirli bir dijital para düşük fiyata alınır ve fiyat istenen seviyeye çıktığında satılır.

Söz konusu spekülasyonlar risklidir. Bu risk genelde ilk başta alınan yanlış kararlarla (değeri artmayan bir dijital para biriminin seçilmesi) veya spekülasyon balonunun patlama noktasının tahmin edilememesi (dijital paranın fiyatı artar ama bir anda azalmaya başlar) ile ilgilidir. İyi bir dijital para biriminin seçilmesi ve onu satmak için uygun bir zamanın belirlenmesi için, spekülasyon ile ilgili temel bilgilerin edinilmesi gerekmektedir. 

Başlangıç seviye yatırımcılar ayrıca belirli bir dijital parayı satın almak için en iyi yöntemin ne olduğunu bilmeyebilirler. İnternet döviz büroları, dijital para satın almak için kullanılan popüler yerlerdir ancak buralardaki kurlar genelde oldukça sabittir ve komisyon oranları yüksektir. Dijital para borsasında açılacak bir hesap ile yüksek likidite elde etmek ve day trading işlemleri yapmak mümkündür ancak bu durumda hesaba hacker saldırısı riski bulunmaktadır. Ayrıca, borsa hesabı açan kişilerin vergi mevzuatına uygun olarak kimliklerini teyit etmeleri gerekmektedir. Bunun nedeni, Avrupa Birliği’nde kayıtlı dijital para borsalarının tamamının siber suçlarla ilgili kanunlara uyma zorunluluklarının bulunmasıdır.

Başlangıç seviye yatırımcılara önerilen dijital para satın alma yöntemi, dijital para hediyeli eğitim paketidir. Bu yöntemde dijital para, satın alınan eğitim paketi ile birlikte gelmektedir. Dahası, dijital paranın muhafaza edilmesi için bir cüzdana ihtiyaç yoktur. Muhafaza işlemini aracı kuruluş gerçekleştirir. Bu özellikleri onu, başlangıç seviye yatırımcıların sanal varlıklara yatırım işlemlerine başlamalarını sağlayan en uygun yöntem haline getirmektedir. 


Dijital para hediyeli paket – başlangıç seviye yatırımcılar için

Başlangıç seviye yatırımcılara yönelik eğitim paketlerinde e-kitaplar, webinarlar, dijital paralarla ilgili teknolojileri ve yatırım ile ilgili temel bilgileri içeren eğitim materyalleri bulunmaktadır. Bu paketlerle birlikte özel bir kod veya kart verilmektedir. Bunlar ile erişilen ve ücretsiz olarak verilen bir miktar dijital para ile yatırım yapmaya başlamak mümkün olmaktadır.

Paketlerin çoğunda ilgi çekici ve kapsamlı eğitim materyalleri bulunmaktadır. Paketlerde ayrıca dijital paralara yatırım ile ilgili en yeni trendlerin yanı sıra genel olarak yatırım konusunu ele alan materyaller de bulunmaktadır. Bütün bu özellikleriyle dijital para hediyeli paketler, dijital paralara yatırım macerasına atılmak isteyen herkes için benzersiz birer ürün olarak görülebilirler.

Stellar – yeni olanaklar sağlayan dijital para birimi

Stellar hem bir dijital para birimi, hem de finans kuruluşlarını bir araya getirmek suretiyle uluslararası para transferi ücretlerini radikal bir şekilde azaltmayı amaçlayan bir ödeme platformudur. Stellar protokolünde 2014 yılında gerçekleştirilen yeni dal sayesinde yeni ve devrim niteliğinde bir protokol olan Stellar Consensus Protocol (SCP) oluşturulmuştur. Açık kaynak kodlu bir yazılım olan Stellar, gelişmekte olan piyasalara konsantre olmaktadır. Para transferi ve banka kredisi dağıtımının yanı sıra birçok farklı uygulama alanına sahiptir.

Stellar, merkezi olmayan diğer ödeme teknolojilerine benzer bir şekilde çalışmaktadır. Dağıtılmış bir hesap defterini içeren merkezi olmayan sunucular ağından oluşmaktadır. Bu hesap defteri her düğümde 2 – 5 saniyede bir güncellenmektedir. Stellar’ı Bitcoin gibi diğer popüler dijital para birimlerinden ayıran en önemli özelliği, mutabakat protokolüdür.

Stellar mutabakat protokolü, işlemlerin teyit edilmesi için kazıcı cihazlara ihtiyaç duymaz. Bunun yerine, işlemlerin daha hızlı teyit edilmesini sağlayan Federated Byzantine Agreement (FBA) algoritmasını kullanmaktadır. Stellar, işlemlerin teyit edilmesi için ağın belirli bir bölümünü kullanmaktadır.

Stellar ağındaki her düğüm kendine bir grup “güvenilir” düğüm seçer. Herhangi bir işlem bu gruptaki düğümlerin tamamı tarafından işlendiğinde teyit edilmiş sayılır. Bu sürecin kısaltılması sayesinde Stellar oldukça hızlı hale gelmiştir. Stellar’ın saniyede 1000 ağ işlemi yaptığı söylenmektedir. Stellar tokenleri (ağ tarafından oluşturulan sanal paralar) bu nedenle geleceği parlak bir yatırım aracı olarak görülmektedir.


Stellar Paketi – yeni paket, yeni olanaklar

Son zamanlarda yeni ve ilgi çekici dijital para birimlerini içeren eğitim paketleri piyasaya sunulmaktadır. Konuya gösterilen ilgili her geçen gün artmakta, kendini geliştirmek ve zenginleşmek isteyenlerin sayısı artmakta ve toplum, finans eğitimi konusunda yeni çözümler aramaktadır. Piyasaya yeni sürülen Stellar Eğitim Paketi gibi eğitim paketleri bu eğitim olanaklarını sağlayan bir üründür.

Bu tür paketlerin birçoğunda olduğu gibi Stellar Paketi ile birlikte ücretsiz olarak bir kod kartı verilmektedir. Bu kart, hesaba aktarılan ücretsiz Stellar dijital paranın teslim alınmasına imkan tanıyan internet sitesine erişimi mümkün hale getirmektedir. Kod kartının, değerine bakılmaksızın her Stellar Paketi ile birlikte geldiğini hatırlatmakta fayda vardır. Verilen kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak dijital paranın teslim alınması mümkündür. Stellar Paketinin sahibi bu parayı istediği an çekebilir. Hesaba, onu yöneten aracı kuruluş ve müşteriden başka hiç kimsenin erişimi bulunmamaktadır.


Ne zaman başlamalı?

İlk kez yatırım yapacakların bilmesi gereken önemli bir konu şudur: uzun vadeli yatırım stratejileri ile, kısa vadeli günlük işlemlere ya da hızlı bir şekilde gerçekleştirilen alış ve satış işlemlerine kıyasla daha fazla para kazanmak mümkündür.

Yatırım yapmaya başlamadan önce iyi bir kurs ya da danışman bulmakta fayda vardır. İyi bir eğitim paketinin müşterinin temel finans hedeflerini anlaması ve bunlara ulaşmak için iyi olanaklar sunması gerekmektedir. Ayrıca, yatırım yapmaya başlamadan önce, her yatırımın beraberinde getirdiği risklerin bilinmesi şarttır.

Bunun yanı sıra, mali açıdan yatırım potansiyelinin de gözden geçirilmesi gerekmektedir. Borcu olan ya da kara gün için biriktirdiği bir miktar parası bulunmayan kişilerin yatırım yapmaları önerilmez. Yatırım yapmaya başlamadan önce borçlarınızı ödeyin ve beklenmeyen masrafları ödemenize yardımcı olacak bir acil durum fonu oluşturun. Acil durum fonunun, 3 – 6 aylık masraflarınızı karşılayacak kadar para içermesi şarttır.

Yatırımdan kazanacağınız parayla ne yapmak istediğinizi de belirlemelisiniz. Kazanacağı parayla ev almak isteyen yatırımcı ile kendine bir emeklilik fonu oluşturmak isteyen yatırımcının yatırım tercihleri farklıdır.

Stellar paketi hakkındaki görüşlerde onun başlangıç seviye yatırımcılar için mükemmel bir çözüm olduğu, yatırım ile ilgili teorik bilgilerin paketle birlikte gelen dijital para sayesinde pratiğe dökülmesini sağladığı belirtilmektedir. Paket, eğitimlere erişim sağlamasının yanı sıra modern bir dijital para birimi olan Stellar’a yatırım tecrübesi de kazandırmaktadır. Bu tür ürünlerin en büyük avantajı, müşterinin sadece eğitim paketleri karşılığında ödeme yapması, dijital parayı ise ücretsiz olarak elde etmesidir. Dolayısıyla, ilk yatırımınızı kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebilir ve geleceği oldukça parlak olan dijital paralara yatırım maceranıza hemen başlayabilirsiniz.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *