Nový balíček, nové možnosti – Balíček Stellar

Feb 12, 2021 Sponsored articles

Čoraz viac ľudí si kladie otázku, či by nemali začať investovať do kryptomien. Ako však začať svoje dobrodružstvo s virtuálnymi mincami, ak ste s nimi doposiaľ nemali nič spoločné? A ktorá kryptomena je dostatočne perspektívna na to, aby sa hodila pre prvú investíciu?


Začnite investovať… ale od čoho?

Do kryptomien sa investuje prostredníctvom špekulácie. Vybrané mince sa nakupujú za nízku cenu a znovu sa predajú, keď hodnota stúpne na uspokojivú úroveň.

Špekulácia je však spojená s rizikom. Súvisí to buď so zlými predpokladmi (nesprávny výber kryptomeny, takže nezískava na hodnote), alebo s prehliadnutím momentu prasknutia bubliny (mena získava na hodnote, ale v určitom okamihu začne jej cena rýchlo klesať). Vybrať si dobrú kryptomenu a správny čas na jej predaj si vyžaduje znalosť základov špekulácií.

Začínajúci investori tiež nemusia vedieť, aká je najlepšia forma nákupu kryptomeny. Online zmenárne sú obľúbeným zdrojom virtuálnych mincí, avšak fixné sadzby často zahŕňajú veľkú províziu. Účet na kryptoburze zase umožňuje vysokú likviditu a denné obchodovanie, je to však spojené s možnosťou útoku a prevzatia účtu hackermi. Pri otváraní účtu na burze by ste si tiež mali overiť svoju totožnosť na daňové účely, pretože všetky kryptoburzy registrované v Európskej únii podliehajú zákonom, ktoré sú zamerané na boj proti počítačovej kriminalite.

Odporúčanou formou získavania kryptomeny pre začiatočníkov je vzdelávací balíček s kryptomenou. Kryptomena sa potom zakúpi spolu so školiacim balíčkom a nie je potrebné mať k dispozícii peňaženku s e-mincami – o prechovávanie sa stará sprostredkovateľ. Vďaka týmto vlastnostiam je to pre začiatočníkov najdostupnejšia metóda začatia investovania do virtuálneho tovaru. 


Balíček s kryptomenou – pre začiatočníkov

Typickým vzdelávacím balíčkom pre začiatočníkov je sada elektronických kníh, webinárov a školiacich materiálov, ktoré pokrývajú technológie a základy investovania do kryptomien. K takýmto balíčkom býva obvykle pripojený špeciálny kód alebo karta, pomocou ktorej môžete zadarmo obdržať pár jednotiek vybranej kryptomeny a zahájiť prvé investície.

Väčšina balíčkov ponúka zaujímavé a rozsiahle školiace materiály dostupné ako súčasť balenia a obsahuje komplexný súhrn informácií nielen o najnovších trendoch v investovaní do e-mincí, ale aj o investovaní vo všeobecnosti. To všetko spolu robí z balíčkov s kryptomenou mimoriadne žiadanú položku pre každého, kto by chcel začať svoje dobrodružstvo investíciami do virtuálnej meny.

Stellar – kryptomena s novými možnosťami

Stellar je mena a zároveň platobná platforma, ktorej cieľom je prepojiť finančné inštitúcie a drasticky znížiť náklady a čas potrebný na cezhraničné prevody. Rozdelenie v protokole Stellar na začiatku roku 2014 viedlo k vytvoreniu revolučného nového protokolu Stellar Consensus Protocol  (SCP). Stellar je softvér s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý sa zameriava na rozvíjajúce sa trhy a túto technológiu má mnoho ďalších využití, vrátane prevodov peňazí a distribúcie bankových pôžičiek.

Fungovanie Stellar je podobné ako u väčšiny decentralizovaných platobných technológií. Podporuje sieť decentralizovaných serverov s distribuovanou knihou, ktorá sa aktualizuje každých 2 až 5 sekúnd na všetkých uzloch. Najvýznamnejším faktorom, ktorý Stellar odlišuje od populárnych mincí, vrátane bitcoinu, je konsenzuálny protokol.

Stellar Consensus Protocol sa pri schvaľovaní transakcií nespolieha na celú sieť ťažiarov. Namiesto toho používa algoritmus Federated Byzantine Agreement (FBA), ktorý umožňuje rýchlejšie spracovanie transakcií. Je to preto, že Stellar používa na potvrdzovanie a overenie pravosti transakcií výseky kvóra (alebo časti siete).

Každý uzol v Stellar sieti si vyberá inú sadu „dôveryhodných“ uzlov. Keď transakciu potvrdia všetky uzly v tejto sade, považuje sa za potvrdenú. Skrátený proces spôsobil, že je sieť Stellar mimoriadne rýchla a hovorí sa o nej, že dokáže spracovať až 1 000 sieťových operácií za sekundu. Tokeny Stellar (a teda virtuálne mince vyprodukované sieťou) sa preto považujú za mimoriadne bezpečné riešenie do budúcnosti.


Balíček Stellar – nový balíček, nové možnosti

Nemožno poprieť, že sa v poslednej dobe vyvíja čoraz viac vzdelávacích balíčkov ponúkajúcich nové, zaujímavé meny. Záujem o túto tému stále rastie, čo znamená, že ľudia stále chcú rozvíjať a zveľaďovať svoje vlastné bohatstvo a spoločnosť potrebuje nové riešenia v oblasti finančného vzdelávania. Takúto príležitosť ponúkajú práve vzdelávacie balíčky, vrátane novinky na trhu – Vzdelávacieho balíčka Stellar.

Rovnako ako v mnohých balíčkoch tohto typu je i do Balíčku Stellar zadarmo pridaná karta s kódom. Táto karta umožňuje prístup na webovú stránku, kde je možné vyzdvihnúť si bezplatnú kryptomenu Stellar priradenú k účtu. Stojí za zmienku, že karta s kódom je pripojená ku každému Vzdelávaciemu balíčku Stellar, bez ohľadu na jeho hodnotu. S poskytnutým prihlasovacím menom a heslom je možné získať kryptomenu, ktorú si môže majiteľ Štartovacieho balíčka Stellar kedykoľvek vybrať. Prístup k účtu má iba sprostredkovateľ, ktorý ho spravuje, a klient.


Kedy začať?

Ak investujete peniaze prvýkrát, je dôležité si uvedomiť, že pomocou dlhodobej investičnej stratégie môžete zarobiť viac peňazí, než v prípade očakávania rýchleho zárobku na dennej báze, alebo rýchleho nákupu a predaja kryptomeny.

Pred investovaním je dobré najskôr vyhľadať dobrý kurz alebo poradcu. Kvalitný vzdelávací balíček by mal pochopiť vaše základné finančné ciele a ponúknuť niekoľko možností, ako ich dosiahnuť. Pred každým investičným rozhodnutím je potrebné uistiť sa, že rozumiete rizikám spojeným s každou investíciou.

Stojí za to uvedomiť si investičný potenciál aj z finančného hľadiska. Peniaze by ste nemali investovať, ak ste veľmi zadĺžení alebo vám chýba pohotovostný fond. Než začnete investovať, je dobré počkať, kým sa dostanete z dlhov a zriadite pohotovostný fond na neočakávané výdavky. Pohotovostný fond by mal byť dostatočne veľký na pokrytie výdavkov na tri až šesť mesiacov.

Treba si tiež vyjasniť, čo plánujete urobiť so zarobenými peniazmi. Ak ich má investor v pláne použiť ako zálohu na dom, investičné voľby budú nakoniec iné ako pri plánovaní dôchodku.

Je dobré pamätať na to, že Vzdelávací balíček Stellar je hodnotený ako dobré riešenie pre začiatočníkov, kombinujúc teóriu investovania s praxou v podobe vlastnej meny. Sada poskytuje prístup ku školeniam a zároveň umožňuje získať skúsenosti s investovaním do modernej kryptomeny – Stellar. Veľkou výhodou tohto typu produktu je, že zákazník platí iba za vzdelávacie materiály a kryptomenu získava zadarmo. Vo výsledku je možné rýchlo naštartovať prvú investíciu a začať dobrodružstvo s kryptomenou, ktorá má potenciál vydržať ešte mnoho ďalších rokov.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *